A Nemzeti Exportvédelmi Program két alprogramjának együttes keretösszegét a nagyfokú érdeklődés nyomán 25-ről 73 milliárd forintra megemelte a kormány és az eddig meghozott támogatói döntésekkel már 116 pályázatot támogattak összesen 56,9 milliárd forinttal – mondta el a Portfolio-nak adott interjúban Joó István. A Külgazdasági és Külügyminisztérium export növeléséért felelős helyettes államtitkára részben emiatt leszögezte: meggyőződése, hogy a tárca és háttérintézményei által nyújtott kedvezményes hitelek és támogatási programok „mind hozzájárultak ahhoz, hogy a koronavírus-járvány okozta válság ellenére a magyar exportteljesítmény 2020-ban 100 milliárd euró felett maradt”. A helyettes államtitkárral többek között az exportvédelmi program részleteiről, konkrét magyar cégek külpiaci sikereiről és a Brexit nyomán eddig felhalmozódott tapasztalatokról is beszélgettünk. Mivel Joó István kormánybiztosként felügyeli az idén november végén kezdődő Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó szervezési feladatait is, így a nagy esemény létrejöttének okairól, céljairól és tartalmi tematikájának részleteiről is megkérdeztük.
A szerdai közlönyben megjelent kormányhatározat értelmében létrejön a Nemzeti Exportvédelmi Program, amely a hazai cégeket támogatja, hogy a koronavírus-járvány miatt elvesztett exportpiacaikat visszaszerezzék, illetve új országokban jelenjenek meg. Mindezt 25 milliárd forintos keretösszegben, vissza nem térítendő forrást nyújtó pályázaton keresztül.
Csütörtöktől adhatja be a kijelölt állami intézmény a támogatási kérelmét a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének javítását, illetve a külpiacra lépésüket segítő kiemelt pályázati felhívásra és miután ez majd nyer, utána kérhetnek támogatást a konstrukcióból maguk a kkv-k - jelentette be Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.
Eddig 26 főt kapcsoltak le.
Előásták Robert F. Kennedy Jr. múltbéli nyilatkozatait.
Egyre nagyobb a kockázat, hogy a várakozások fölé mehet a hiány.
Hosszan egyeztettek a kialakult helyzetről a térségi miniszterek.
Ezért kell felgyorsítani a programot.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?